E–learning – nauczanie z wykorzystaniem sieci komputerowych i Internetu, oznacza wspomaganie procesu dydaktyki za pomocą komputerów osobistych i Internetu. Pozwala na ukończenie kursu, szkolenia, a nawet studiów bez konieczności fizycznej obecności w sali wykładowej. Doskonale uzupełnia również tradycyjny proces nauczania. E–learning to tylko jeden z elementów edukacji, dlatego edukacja w czasie rzeczywistym dotyczy znacznie obszerniejszego zasięgu usług niż e–learning.
2. E-PRACA
E – praca (telepraca, ang. Telework) polega na wykonywaniu
pracy w dowolnej odległości od miejsca zatrudnienia, np. siedziby firmy.
W takiej formie wykorzystuje się wszelkie możliwości
komputera i najnowsze rozwiązania technologii komunikacyjnej – Internet,
e-mail, rozmowy na żywo, wideokonferencje.
E – praca umożliwia pracę osobom, które z przyczyn od siebie
niezależnych nie mogą wychodzić z domu, np. osoby niepełnosprawne.
3. E-BANK
Bankowość elektroniczna (ang. e-banking) – forma usług oferowanych przez banki, polegająca na umożliwieniu dostępu do rachunku za pomocą urządzenia elektronicznego: komputera, bankomatu, terminalu POS, telefonu (zwłaszcza telefonu komórkowego) i linii telekomunikacyjnych. Usługi bankowości elektronicznej są także określane jako telebanking (bankowość zdalna).
Zależnie od wykorzystanych rozwiązań umożliwia wykonywanie operacji pasywnych (np. sprawdzanie salda i historii rachunku) oraz aktywnych (np. dokonanie polecenia przelewu, założenie lokaty terminowej). Bankowość elektroniczna jest kluczowym elementem bankowości transakcujnej.
4. E-ZAKUPY
Handel elektroniczny (ang. e-commerce) – procedury wykorzystujące środki i urządzenia elektroniczne (telefon stacjonarny i komórkowy, faks, internet, telewizję) w celu zawarcia transakcji handlowej. Najbardziej popularną metodą handlu elektronicznego jest handel internetowy, gdzie występują transakcje handlowe pomiędzy sprzedającymi a kupującymi.
Najbardziej powszechną formą handlu elektronicznego są sklepy internetowe.
5. E-CZYTELNIA
E-book (także: eBook, książka elektroniczna, publikacja elektroniczna, e-książka) – treść zapisana w formie elektronicznej, przeznaczona do odczytania za pomocą odpowiedniego oprogramowania zainstalowanego w urządzeniu komputerowym (np. komputer osobisty,czytnik książek elektronicznych, telefon komórkowy czy palmtop).
Wskutek zacierania się granic między zakresami mediów, tradycyjna książka jest wydawana na papierze, ale niekiedy towarzyszą jej materiały audiowizualne, zawarte na płytach czy kasetach, zaś książka elektroniczna z natury łączy tekst z multimediami, co zawdzięczać można jednolitości elektronicznego medium.
Aby korzystać z usług z literką "e" trzeba posiadać solidny internet, prawda? Najlepiej ten światłowodowy chociaż i na radiowy można znaleźć rozsądną ofertę. Zobaczcie sami na stronie dostawcy z Małopolski https://fiberlink.pl/ . Firma telekomunikacyjna która już od 17 lat świadczy swoje usługi a do każdego klienta podchodzi w pełni profesjonalnie.
OdpowiedzUsuń